Długa czy krótka sukienka na ślub cywilny?

Ślub kościelny to bardzo uroczysta ceremonia, dlatego Panny Młode, jak nakazuje tradycja, najczęściej decydują się na wytworne, długie i białe suknie ślubne, ewentualnie w kolorze ecru. Ślub cywilny nie wymaga natomiast tak bogatej oprawy jak kościelny, nie oznacza to jednak, że Panna Młoda ma tego ważnego dnia wyglądać skromnie czy nieciekawie. Wybór sukienki może stanowić nie lada problem, w przypadku kreacji na ślub cywilny panuje bowiem duża dowolność. Możemy pozwolić sobie na więcej ekstrawagancji i odwagi – możemy odsłonić nogi i ramiona, podkreślić przy pomocy przylegającej do ciała sukienki ładną sylwetkę.

Jeśli chodzi o kolor takiej kreacji, bardzo często kobiety wybierają kolorowe sukienki. Pięknie prezentują się zarówno sukienki w soczystych barwach, jak i kreacje w jasnych, pastelowych kolorach. Również fason może być różny, od dopasowanych sukienek ołówkowych po rozkloszowane kreacje w stylu lat 50. Ale jakiej długości powinna być sukienka?

Dowolność w wyborze sukienki na ślub cywilny dotyczy również jej długości. Najczęściej kobiety decydują się sukienki długości midi, czyli do okolic kolana, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć w tym dniu sukienkę długą czy też krótka mini. Długie suknie z pewnością mają tę zaletę, że mogą skutecznie zamaskować pewne mankamenty figury, są doskonałym wyborem dla kobiet o niezbyt zgrabnych nogach. Często decydują się na nie również nieco starsze Panny Młodekobiety dojrzałe. Młode, zgrabne kobiety o ładnych nogach mogą natomiast bez obaw pozwolić sobie na sukienki mini, zarówno dopasowaną do sylwetki czy też zwiewną. W przypadku krótkiej kreacji nie należy jednak przesadzać. Ślub to elegancka uroczystość, dlatego należy zachować elegancję i klasę. Zbyt krótka i obcisła sukienka czy zbyt głęboki dekolt mogą sprawić, że Panna Młoda będzie czuła się niezręcznie przyciągając spojrzenia.