Kreacje dla świadkowej i druhenek

Ślub i przyjęcie weselne to ważna i wystawna uroczystość szczególnie dla Państwa Młodych, ale także dla ich rodzin i przyjaciół, dlatego stroje jakie wówczas wkładamy powinny być nadzwyczaj eleganckie i szykowne. Szczególnie jeśli podczas ślub pełnimy ważną funkcję świadkowej czy druhny, kreacja weselna powinna być wyjątkowo piękna.

Zgodnie z tradycją, sukienka weselna świadkowej najczęściej jest jasna, np. kremowa lub beżowa, jednak nie powinna być biała, ponieważ ten kolor zarezerwowany jest wówczas wyłącznie dla Panny Młodej. Świadkowa zazwyczaj czuwa nad przebiegiem całej ceremonii ślubnej i wesela, służy pomocą Pannie Młodej i Panu Młodemu, dlatego jej kreacja powinna być nie tylko elegancka, ale również wygodna. Może to być sukienka zarówno długa, jak i krótka, najczęściej jednak wybierane są sukienki długości sięgającej okolic kolana. Taka kreacja może być ładnie dopasowana do sylwetki, jeśli możemy poszczycić się zgrabną figura, albo rozkloszowana, w stylu bombki czy też tulipana. Możemy pozwolić sobie oczywiście na ozdoby np. falbanki czy koronki, jednak na pewno kreacja świadkowej nie powinna przyćmić wyglądem sukni Panny Młodej.

Druhenki również najczęściej mają na sobie najczęściej kreacje w jasnych kolorach, najczęściej różowe czy też pastelowo-błękitne. Jeśli druhenek jest kilka, najlepiej, aby miały na sobie takie same lub podobne sukienki, a przynajmniej w tym samym kolorze. Często kolorystyka strojów dopasowana jest do dekoracji, kwiatów itp. Druhenki mogą meć zarówno sukienki długie, jak i krótkie, proste i eleganckie, albo bogato zdobione falbanami, marszczeniami czy kokardami. Nie mniej jednak to właśnie Panna Młoda tego dnia powinna wyglądać najwspanialej, dlatego zarówno świadkowa, jak i druhny powinny przed kupnem swojej sukienki widzieć suknię Panny Młodej i do niej dostosować swoje kreacje.