Sukienka dla gruszki, klepsydry, jabłka

Podczas przyjęcia weselnego nie tylko Panna Młoda pragnie wyglądać pięknie w swojej kreacji. Dotyczy to każdej z nas, jednak aby w weselnej kreacji wyglądać atrakcyjnie i elegancko, przede wszystkim musi być ona odpowiednio dopasowana do typu sylwetki. Dlatego inna będzie sukienka dla kobiety o figurze klepsydry, inna dla typu jabłka czy gruszki.

Figura klepsydry jest uważana za najbardziej kobiecą i najbardziej atrakcyjną. Panie będące ich posiadaczkami mają wąską talię z widocznym wcięciem, dość szerokie biodra i często duży biust. Większość z nich, szczególnie szczupłych, wygląda dobrze w praktycznie każdym fasonie sukienek, a wyjątkowo ładnie prezentują się w bardzo prostych i dopasowanych sukienkach, podkreślających linię bioder i talię. Jeśli chcemy zamaskować szerokie biodra, doskonałym wyborem będzie natomiast mocno rozkloszowana sukienka.

Kreacje rozkloszowane są także doskonałym wyborem dla kobiet o typie figury gruszki, charakteryzującym się szerokimi biodrami i masywnymi udami oraz wąskimi ramionami i małym biustem. Dużą pupę skutecznie ukryją plisowania lub falbanki na spódnicy, a bufiaste rękawki czy marszczenia lub falbanka przy dekolcie optycznie poszerzą ramiona i odwrócą uwagę od zbyt małych piersi.

Figura w typie jabłka należy do najbardziej kłopotliwych. Panie będące jej posiadaczkami maja zazwyczaj niezbyt szerokie biodra, ale stosunkowo duży brzuszek i brak wcięcia w talii. Zdecydowanie powinny unikać gładkich i dopasowanych do ciała sukienek, niepotrzebnie podkreślających wystający brzuch, natomiast świetnym rozwiązaniem dla nich będą uniwersalne, rozkloszowane sukienki, które nadadzą sylwetce kobiecości i wyeksponują talię. Doskonałym wyborem dla jabłek są również sukienki w stylu empire, odcinane pod biustem i swobodnie spływające ku dołowi, które odwrócą uwagę od brzucha, natomiast sukienki ze spódnicą bombką nadadzą kobiecych kształtów biodrom.